Robert Małecki w Wydawnictwie Literackim!

05.08.2022

Robert Małecki, jeden z najpoczytniejszych polskich autorów powieści kryminalnych i thrillerów, rozpoczyna nowy etap literackiej drogi. Otwarciem współpracy z Wydawnictwem Literackim będzie powieść WiatrołomyTo pierwszy tom nowej serii o perypetiach i śledztwach prowadzonych przez bydgoskich policjantów Marię Herman i Olgierda Borewicza.
 
Niewyjaśniona przed wielu laty sprawa porwania dziecka, policyjny zespół Archiwum X i detektywi, których droga do prawdy doprowadziła na krawędź otchłani. Nowa seria Małeckiego zapowiada się ekscytująco. Premiera Wiatrołomów już w październiku! 
 
Bardzo dziękuję za zaproszenie do grona autorów Wydawnictwa Literackiego. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i bardzo ważny moment w karierze pisarskiej. Głęboko wierzę, że moje powieści kryminalne, wydane pod znakiem WL, dostarczą czytelniczkom i czytelnikom dużo intensywnych i niezapomnianych wrażeń.

Robert Małecki

 

 
Robert Małecki – jeden z najlepszych i najbardziej cenionych polskich autorów powieści kryminalnych. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Autor takich bestsellerów, jak: Skaza, Zadra, Zmora, Żałobnica czy Wstyd. Potrafi wykreować wyjątkowy klimat i nastrój, jego książki porównywane są z najlepszymi z najlepszymi skandynawskimi i amerykańskimi kryminałami. Motywem przewodnim jego powieści są zawiłe śledztwa dotyczące porwań i tajemniczych zaginięć ludzi.
 
Robert Małecki to pisarz kompletny. Mistrzowsko panuje nad intrygą kryminalną i nad językiem, ma doskonały dar obserwacji. Mówi się od lat, że jest jednym z najciekawszych i najważniejszych autorów w polskim kryminale. Wszyscy, którzy czytali jego powieści, wiedzą, że nie ma w tych słowach przesady. A oprócz tego Robert Małecki jest błyskotliwym, inteligentnym i pogodnym człowiekiem. Cieszymy się, że już niebawem ukaże się jego nowa powieść, z nowymi śledczymi, w nowym miejscu, w WL-u!
Waldemar Popek, zastępca redaktora naczelnego Wydawnictwa Literackiego

 
Wiatrołomy to pierwszy tom nowej serii o śledczych z bydgoskiego Archiwum X. Książka będzie dostępna również w formie ebooka i audiobooka. W ramach trasy promocyjnej autor jesienią odwiedzi kilka polskich miast. 29 października będzie można się z nim spotkać na Krakowskich Targach Książki. 

Zdjęcia autora: fot. Pracownia Męskich Portretów