Wydawnictwo Literackie na Festiwalu Miłosza

07.07.2022

W dniach 7-10 lipca Kraków będzie oddychał poezją. Przed nami 11. edycja Festiwalu Miłosza, która odbędzie się pod hasłem „Rodzinna Europa raz jeszcze”. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny w programie tej niezwykle ważnej literackiej imprezy nie zabraknie wydarzeń poświęconych książkom Wydawnictwa Literackiego.

W piątek 8 lipca o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie, podczas którego Andrzej Franaszek i Emil Pasierski opowiedzą o pracy nad Braterstwem poezji -  niezwykłym zbiorem korespondencji i rzadkich, często niepublikowanych wcześniej tekstów Czesława Miłosza i Tadeusza Różewicza. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego i Wydawnictwa Warstwy.

W ostatni dzień festiwalu, czyli w niedzielę 10 lipca o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie z prof. Aleksandrem Fiutem, autorem premierowego tomu esejów Wyglądy i wglądy, z którym porozmawia prof. Joanna Zach.

Wszystkie spotkania w ramach Festiwalu Miłosza odbywają się w Pałacu Potockich na Rynku Głównym w Krakowie. 


Organizatorem 11. Festiwalu Miłosza są Miasto Kraków, KBF operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Festiwal powstaje we współpracy z Ambasadą Irlandii, Instytutem Kultury Willa Decjusza, Wrocławskim Domem Literatury, Fundacją Wisławy Szymborskiej, Wydawnictwem Literackim, Wydawnictwem WBPiCAK, Fundacją KONTENT, Krakowską Szkołą Poezji.

Partnerem Strategicznym Festiwalu Miłosza jest Kraków Airport, a partnerami – Wodociągi Miasta Krakowa i Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie.

  

Więcej informacji: http://miloszfestival.pl/

FB Miłosz Festival: https://www.facebook.com/FestiwalMilosza

Pałac Potockich: https://www.facebook.com/PalacPotockichKrakow