2-3.11 - Bomba Megabitowa!

25.10.2023

Szczepan Twardoch, Jacek Dukaj i Andrzej Chwalba na Bombie Megabitowej! Bardzo się cieszymy, że Wydawnictwo Literackie kolejny rok jest partnerem tego niezwykłego interdyscyplinarnego festiwalu, którego patronem jest Stanisław Lem. W tym roku Bomba Megabitowa odbywa się w dniach 2-3 listopada. Głównym hasłem festiwalu jest…

 „Inteligencja: sztuczna, ludzka, emocjonalna i inne jej oblicza. Czy stoimy w obliczu cywilizacyjnej szansy czy kryzysu?

Tegoroczna edycja Festiwalu Przyszłości to rozmowa o inteligencji, jej rodzajach, typach i kontekstach. Sztuczna inteligencja to fenomen, na którym skupiamy się na Festiwalu Bomba Megabitowa od pierwszej edycji. W 2023 chcemy o inteligencji porozmawiać szerzej. Rozwój AI jest dziś niezaprzeczalnym faktem, ale to jego co jego implikacje etyczne i społeczne będą decydowały o krajobrazie przyszłości. Ale inteligencja, zarówna ta ludzka jak i ta nieludzka, to też coś co zadecyduje o przyszłości w ogóle. Zarówno tempo rozwoju jak i ilość sytuacji kryzysowych z którymi dziś się borykamy sprawia, że bierna postawa wobec zmian jest niemożliwa.Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami:

Czwartek, 2 listopada, godz. 18.00
Szczepan Twardoch, prow. Katarzyna Kasia

Piątek, 3 listopada, godz. 11.40
Jacek Dukaj

Piątek, 3 listopada, godz. 14.00
Andrzej Chwalba