Spacer literacki śladami Sławomira Mrożka

19.08.2023

15 sierpnia minie 10. rocznica śmierci Sławomira Mrożka. Wybitny pisarz, dramaturg i rysownik dorastał w Krakowie i przez wiele lat był związany ze stolicą Małopolski, dlatego zapraszamy na spacer po miejscach, które były dla niego na różnych etapach życia ważne.
Wyprawę śladem autora „Tanga” poprowadzi Anna Hojwa - zapraszamy w sobotę 19 sierpnia o 11:00.
Miejsce spotkania: Krupnicza 22.
Czas trwania: 2,5 godziny.

Wejściówki na to wydarzenie są dostępne do pobrania na stronie KBF:BILETY (LINK) oraz w aplikacji mobilnej KBF:PLUS od poniedziałku 7 sierpnia od godziny 12:00

Ważnym kontekstem spaceru będzie zbliżająca się premiera pierwszej biografii pisarza „Mrożek. Biografia” autorstwa Anny Nasiłowskiej, która ukaże się 27 września nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Sławomir Mrożek (1930–2013) – dramaturg, prozaik i rysownik, jeden z najważniejszych polskich pisarzy XX wieku. Był postacią tajemniczą, a nawet zagadkową, do dziś jego osobowość stanowi zagadkę. Unikał rozgłosu, w ostatnich dekadach w zasadzie nawet nie udzielał wywiadów. Fakty można wyłuskiwać z opublikowanych tomów listów, dzienników, z autobiograficznego „Baltazara” – jednak obraz, jaki się z nich wyłania, jest fragmentaryczny, pełen niedopowiedzeń.

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Literackie.
Projekt realizowany jest w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO..