Premiera audiobooka „Czuły narrator”! Czyta Olga Tokarczuk!

08.10.2021

Premiera audiobooka „Czuły narrator”! Czyta Olga Tokarczuk! 

 

 

To jeden z najbardziej wyczekiwanych audiobooków tego roku. W chwili gdy Olga Tokarczuk odbiera tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymuje tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Krakowa i niemal dokładnie w rocznicę przyznania pisarce Literackiej Nagrody Nobla (werdykt ogłoszono 10 października 2019 roku) Wydawnictwo Literackie ogłasza premierę „Czułego narratora” w wersji audiobookowej. W roli lektorki występuje Olga Tokarczuk.

 

„Czuły narrator” ukazał się w listopadzie 2020 roku i był pierwszą książką Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Narody Nobla. Wydawnictwo Literackie zaproponowało Noblistce, aby na potrzeby audiobooka przeczytała niezwykłe teksty z tego tomu (m.in. o artystycznych poszukiwaniach, lekturach i osobistych doświadczeniach), a pisarka z entuzjazmem przyjęła ten pomysł. 

 

Ogromnym atutem wersji audiobookowej jest to, iż tytułowy tekst  „Czuły narrator” to zapis mowy noblowskiej wygłoszonej przez Olgę Tokarczuk 7 grudnia 2019 roku w Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie.  


Audiobook dostępny jest na naszej stronie, w kanałach Audioteki oraz w sklepach Publio, Woblink, Nexto.