„Tatry” i „Wszechmogący” z szansą na tytuł Książki Górskiej Roku 2021!

13.09.2021

Z radością informujemy, że dwa nasze tytuły zostały docenione przez jury konkursu na Książkę Górską Roku 2021. „Wszechmogący” Piotra Trybalskiego ma szansę na nagrodę w kategorii biografia górska, zaś „Tatry” Barbary Gawryluk i Pawła Skawińskiego walczą o dyplom w kategorii literatura górska dla dzieci! Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Literatury i Kultury Górskiej w piątek, 17 września 2021 r., o godz. 16.15 organizowanej w ramach Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, w miejscowym Kinoteatrze.

Naszych autorów nie zabraknie także w festiwalowym programie:

O Andrzeju Zawadzie, pierwszym i najważniejszym gościu oraz patronie festiwalu, z Piotrem Trybalskim rozmawiać będzie Zbigniew Piotrowicz. Zapraszamy do Kinoteatru w piątek, 17 września o godz. 12.45. Tego samego dnia po południu, w godz. 18.45-19.15 można zdobyć autograf Piotra. Wraz z Leszkiem Cichym podpisywać będą także m.in. swoją wspólną książkę „Gdyby to nie był Everest”. Szukajcie ich w Księgarni Festiwalowej!

Na spotkanie z byłym, wieloletnim dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Pawłem Skawińskim, który jest bohaterem i współautorem książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”, młodsi miłośnicy gór będą mogli się spotkać w sobotę, 18 września, o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi Robb Maciąg.

Wszystkich miłośników gór, a także literatury i kultury górskiej zapraszamy serdecznie do Lądka-Zdroju!