Klaudiusz Szymańczak wyróżniony!

14.04.2021

Znamy już autorów i tytuły książek, które powalczą o tegoroczną Nagrodę Wielkiego Kalibru. To wyróżnienie przyznawane za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną, która ukazała się w roku poprzedzającym edycję nagrody.

 

Jak co roku, pierwszym etapem eliminacji jest publikacja tzw. długiej listy książek, spośród których jurorzy wybiorą nominowaną do nagrody siódemkę. W przypadku tegorocznej edycji jury wskazało 22 tytuły. Wśród nich - Mroczny świt  Klaudiusza Szymańczaka.

 

Tytuły siedmiu powieści nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2021 poznamy 5 maja – jurorzy wybiorą je spośród książek znajdujących się na długiej liście. Nazwisko zdobywcy tegorocznej nagrody zostanie ogłoszone w czasie uroczystej gali, która odbędzie się 29 maja 2021 roku we Wrocławiu, w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2021. Podobnie jak w poprzednich latach, zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę w wysokości 25 tys. złotych ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka.

 

W skład Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru 2021 wchodzą: prof. Małgorzata Omilanowska (przewodnicząca), prof. Bernadetta Darska, prof. Anna Gemra, dr Anna Marchewka, Piotr Kofta, Grzegorz Sowula.