Thien, Masłowska i Łoziński na Festiwalu Literacki Sopot

20.08.2020

Od 20 do 23 sierpnia odbywać się będzie jedna z najciekawszych imprez czytelniczych w naszym kraju – Festiwal Literacki Sopot. Tegoroczna edycja, wyjątkowa z powodu trwającej pandemii, poświęcona będzie literaturze kanadyjskiej, ale rzecz jasna nie zabraknie spotkań i wydarzeń z udziałem popularnych polskich pisarzy, także tych związanych z Wydawnictwem Literackim.

 

Jedną z gwiazd Literackiego Sopotu będzie Madeleine Thien, autorka opublikowanej przez WL powieści „Nie mówcie, że nie mamy niczego”. Rozmowa z pisarką odbędzie 21 sierpnia o 19.00. Prowadzenie Sylwia Chutnik. Więcej: http://literackisopot.pl/people/madeleine-thien/

 

Spotkanie z Mikołajem Łozińskim planowane jest na czwartek 20 sierpnia – pisarz opowie Michałowi Nogasiowi i zebranej publiczności o swej najnowszej powieści „Stramer”. Miejsce: Plaża przy Klubie Atelier i Teatrze na Plaży.

 

Również w czwartek ciekawe spotkanie z tłumaczami „Klasyka: Reaktywacja. Czy arcydzieła literatury potrzebują świeżych tłumaczeń”. W rozmowie udział weźmie m.in. Anna Wasilewska, autorka nowego tłumaczenia „Rękopisu znalezionego w Saragossie” Jana Potockiego. Godzina 15.00, Państwowa Galeria Sztuki.

 

W sobotę 22 sierpnia o godz. 13.00 Dorota Masłowska weźmie udział w debacie „Był sobie człowiek”.

 

Festiwal zakończy wydarzenie związane z Wydawnictwem Literackim – w niedzielę 23 sierpnia na finał Literackiego Sopotu Krystyna Janda przeczyta fragmenty „Kapelusza pełnego czereśni” Oriany Fallaci.

 

Pełen program:

 

http://literackisopot.pl/events/