Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

18.05.2020

18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Od 1978 roku znany jako Papież Jan Paweł II, którego pontyfikat miał znaczący wpływ na przemiany polityczne w Polsce i innych krajach bloku wschodniego. Zmarły w 2005 roku, zaś w 2014 uznany za Świętego Kościoła Katolickiego. Autor Wydawnictwa Literackiego.

 

Setna rocznica urodzin Papieża Polaka to okazja do szerszej refleksji nad tym, co pozostawił po sobie Jan Paweł II, w tym do lektury jego dzieł: poezji, myśli oraz wspomnień.

 

Wśród książek — zarówno tych podpisywanych przez Karlona Wojtyłę, jak i tych wydawanych jako twórczość Jana Pawła II — szczególne miejsce zajmują Kazanie na Areopagu, wydane już pośmiertnie, Elementarz Jana Pawła II oraz Autobiografia, która zyskała olbrzymie uznanie czytelników. Karol Wojtyła pozostawił po sobie również poezję, której wybór został zebrany w tomie Miłość mi wszystko wyjaśniła.

 

Wydawnictwo Literackie jest również wydawcą książek mówiących o życiu Jana Pawła II, m.in. Sekretarza dwóch papieży autorstwa arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego i Krzysztofa Tadeja, czy Zamachu Jacka Tacika.

 

Z okazji rocznicy urodzin Wydawnictwo Literackiego przygotowało specjalną promocję na książki Papieża Polaka. Zapraszamy do lektury: https://bit.ly/jp2-100